راه اندازی دومین مرکز ناباروری استان کردستان در شهرستان بیجار
راه اندازی دومین مرکز ناباروری استان کردستان در شهرستان بیجار

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بیجار خبر داد: وزیر بهداشت و درمان با احداث مرکز ناباروری شعبه ۲ استان کردستان در بیجار موافقت به عمل آورده است.

به گزارش کُرد سلامت، حسین جعفری با اشاره به اینکه ۴ آمبولانس مجهز به ICU به سیستم درمان استان کردستان اضافه شده است، اظهار کرد: از این تعداد ۲ آمبولانس به شهرستان بیجار تحویل داده شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بیجار با اعلام موافقت وزیر بهداشت و درمان با احداث مرکز ناباروری شعبه ۲ استان کردستان در بیجار، گفت: استان کردستان دومین مرکز موفق کشور در درمان ناباروری است و با احداث این مرکز شهرستان بیجار به یک شهرستان توریسم درمانی تبدیل می شود.

وی همچنین با اذعان به اینکه تاریخ ۲۷ اردیبهشت لغایت ۱۵ تیر ماه به عنوان پویش ملی کنترل فشار خون در کشور انتخاب شده است، افزود: این پویش یک برنامه کشوری بوده که در قالب آن فشار خون تمامی افراد بالای ۳۰ سال، مادران باردار و بیماران با نارسایی کلیوی کنترل و ثبت می شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بیجار با بیان اینکه در سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۱۰ میلیون نفر در سطح جهان بر اثر فشار خون بالا جان خود را از دست داده اند ، گفت: این آمار در کشور ما بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر در یک سال است .

وی در پایان با اشاره به اینکه بالغ بر ۶۰ درصد مردم از بیماری فشار خون خود اطلاع دارند و ۴۰ درصد مابقی از بیماری خود بی خبرند، یادآور شد: بالغ بر نیمی از افرادی که از فشار خون خود اطلاع دارند توجهی به درمان خود ندارند و این باعث حساس شدن این مسئله شده است .